ARNİCA FRİG ULTRA

genel
kurallar

KATILIM KOŞULLARI VE KURALLARI 

 1. Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 10 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
 2. İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
 3. Organizasyon yarış öncesinde parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler yarış öncesinde yarışmacılara duyurulacaktır.
 4. Parkurların bir kısmı trafiğe açık yollardan geçebilir. Trafik kurallarına uymak ve araçlara dikkat edip emniyetli geçiş yapmak katılımcının sorumluluğundadır.
 5. 18 yaşını doldurmamış katılımcılarımız sadece 6K ve 12K veli izin dilekçesiyle  katılabilirler.
 6. Her katılımcı sadece kendisine ait feragatnamesini imzalamak zorunlu olduğu için kit dağıtım masasında katılımcı yalnızca kendisine ait kit çantasını alabilir.
 7. Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılıcılara kit teslimi yapılamamaktadır.
 8. Gönüllülük için bilgi@frigultra.org adresine e-mail atabilirsiniz veya apphurra.org üzerinden kayıt olabilirsiniz.
 9. FST22K, FMT44K ve FUM68K parkurları için katılımcıların koşmalarına engel olmadığını belirten 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir.
 10. 65 yaş ve üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılırlar.
 11. Kayıt olduktan 7 gün sonra yapılan iadeler %30 kesinti ile yapılır. (01 Eylül 2023 tarihinden önce yapılan iade talepleri için geçerlidir.)
 12. 01 Eylül 2023 tarihinden sonra yapılan iade taleplerinde kayıt ücreti iade edilmemektedir.
 13. 01 Eylül 2023 tarihi itibariyle parkur değişikliği yapılamaz. 
 14. İadeli kayıt ile kayıt olan katılımcılarımız etkinlik tarihinden 45 gün önce iade talep etmeleri halinde kayıt bedeli %100 iade edilir. 
 15. İadeli kayıt almadan kayıt olan katılımcılarımız etkinlik tarihinden 45 gün önce iade talep ettikleri takdirde %50 iadesi gerçekleşir. 45 günden az bir süre kalması halinde iade veya erteleme yapılamamaktadır. 
 16. Hastalık yada sakatlık durumunda raporunu ibraz eden katılımcılara %30 kesinti ile iade yapılacaktır. 

Ödüller

 • Yaş grupları 39 yaş ve altı, 40-49 yaş, 50 yaş ve üstü olarak belirlenmiştir.(6K parkurunda yaş kategorisi yoktur. Sadece genel klasmanda değerlendirilecektir.)
 • Kişinin yaşı, yarışma yılından kişinin doğum yılı çıkarılarak belirlenir
 • Para ödülü yoktur, sponsor ödülleri olabilir. Yarışmada dereceye girenlere kupa/şilt verilir.
 • Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. 

 

DİSKALİFİKASYON 

 • Araziye su şişesi atan koşucu diskalifiye edilir. (2 koşucu tarafından su şişesi attığı şikayeti alınan sporcu diskalifiye edilir)
 • Herhangi bir ara noktadan geçmemek.
 •  Kestirme yol veya taşıt kullanmak.
 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.
 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.
 • Zorunlu malzemelerinin organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddetmek.
 • Ara noktalar haricinde destek almak.
 • Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez. 

KAYIT VE KAYIT ÜCRETİ

 •  Dezavantajlı katılımcılarımız katılım ücretinden yüzde elli indirimden faydalanarak ve parkura uyumlu malzemelerle etkinliğe katılabilirler. Rapor ve kayıt için bilgi@frigultra.org e-mail adresiyle iletişime geçebilirsini
FOTOĞRAFLAR YAYINLANDI

tr_TRTurkish